2019. január 10., csütörtök

Mindenkinek saját dallama van

Hogy szól a tied?

Bevezető gondolat: "A név kapcsolatban áll az ember lelkével, tehát aki a nevet tudja, annak a lélek is a hatalmában van." (Timár Krisztina)

❖❖❖

Rengeteg emberrel találkozunk. Ha csak a mai napomat veszem alapul, eddig összefutottam egy szomszéddal, az anyukámmal, az ő szomszédjával, három kutyás ismerőssel, bár legtöbb esetben csak az ebek nevét tudom - Legó, Pajti és Savannah-, de ez jellemző a kutyás társadalomra. Engem is csak Avalon gazdijaként ismernek. Integettem pár helybélinek, betértem a postára és a közértbe, itthon megválaszoltam néhány üzenetet - és még csak 9 óra van.

Ez azt jelenti, hogy alig két óra leforgása alatt nagyjából 15 emberrel kerültem közvetlen kapcsolatba. Én viszonylag elszigetelten élek, de azok, akik egy nagyvállalatnál dolgoznak, esetleg üzletkötőként, telefonszolgálatosként tevékenykednek vagy hatalmas e-mail forgalmat bonyolítanak, azoknál ez a szám jócskán megsokszorozódik.

Sokat hallani arról, hogy a digitális világban a kapcsolatok teljesen átrendeződtek - ez igaz is - de egyvalami nem változott: (szinte mindenhol) a nevünkkel vagyunk jelen.

Bemutatkozunk egy új ismeretség alkalmával és aláírjuk az elektronikus leveleket. Ha fel akarjuk hívni magunkra az utcán egy ismerős figyelmét, esetleg megpróbáljuk a játszótéren a homokozóból kicsalogatni a gyereket: a nevét kiáltjuk utánuk. A telefonunk címjegyzékben tároljuk a a családtagok, barátok és üzleti partnerek nevét. A Facebookon a legtöbben saját névvel vannak fent, még akkor is, ha a profilképük helyett csak egy cserép virágot jelenítenek meg.

A név egy szimbólum, éppúgy, mint a telefonunkon megjelenő alma vagy az autónk orrán a négy egymásba fonódó kör. Míg az utóbbi jelképekről tudjuk, mit takarnak, addig csak ritkán gondolunk bele, hogy a nevek is hasonló, sőt még erőteljesebb azonosítóerővel bírnak!

Azon túl, hogy van valamiféle jelentéstartalmuk - Máté "isten ajándéka", Anna "kegyelem", Péter "kőszikla" - további üzeneteket is hordoznak.
A hangoknak sajátos rezgése van, ezt jól ismerjük a zene kapcsán. Azt viszont csak kevesen tudják, hogy a matematika, a zene és a numerológia képes "egy húron pendülni", legalábbis ezt állította a Krisztus előtti 6. században élt filozófus, Püthagorasz.

Neve a matekórákról lehet ismerős, amikor a derékszögű háromszögre vonatkozó törvényét próbálták a fejünkbe verni. Ő és tanítványai a világ jelenségeit igyekeztek a számok nyelvére fordítani. 

Maga a numerológia kifejezés is azt jelenti:
a számok és ritmusok tudománya. 

Ők fektették le a rezonancia alaptörvényét, mely szerint egy hang magassága a rezgő húr hosszának függvénye. Egy adott hang = egy adott rezgés.
Úgy gondolták, hogy egy adott szám is egyenlő egy adott rezgéssel, például az 1 (a monád) az oszthatatlanságával, a mindenben jelenlévőségével, a kiindulás energiájával. Ez még nem egy emberi tulajdonság, de az analógia elv alapján fel tudunk sorolni olyan személyiségjegyeket, melyek hasonlítanak ehhez. Például szándék és akarat nélkül semmit nem tudunk elindítani, legyen az egy ötlet, egy terv vagy akár egy mondat. Így az 1 mutatja a bennünk lévő akarati energiákat.

A hangokat megformáló betűket a püthagoreusok hozzárendelték az egyjegyű számokhoz és ezáltal a nevek tulajdonképpen "lekottázhatók".
Kezdődhet a név mondjuk egy lágyabb, érzelmes B-vel, amit követhet egy erős akaratú Á, aztán egy kis ösztönzésre szoruló L, egy empatikus I, egy figyelmesen kommunikáló N, végül egy belátó T.

Ha kimondom: BÁLINT, nem csak egy illetőt szólítok meg, hanem a hangok rezgése által azonnal létrehozok egy összetett energiamezőt, ami - ha jól olvasom össze - elárulja nekem a Bálintok jellemét.

Természetesen ez még csak a keresztnév, mert egy Balassi vagy egy Török vezetéknév újabb színezetet ad a Bálint névnek.


Tetszett a bejegyzés? Oszd meg másokkal is!
Ha érdekel a numerológia, a személyiségelemzés és fejlesztés, kövess a Numeroprofil facebook oldalán.